Інклюзивне навчання в дії

 Початок навчального року завжди розпочинається із планування та організації освітнього процесу. На радість педагогічного колективу, учнів та батьків с. Неліпина 2022/2023 навчальний рік не став вийнятком і  першого вересня діти вперше від початку  війни  в Україні сіли за парти.

  Одним із чинників надання якісних освітніх послуг у закладі освіти є створення  рівних  умов для всіх учасників навчально – виховного процесу незалежно від їхніх можливостей.  Адже кожна дитина є особливою та унікальною. Саме тому 15 вересня 2022 року в Неліпинському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів відбулися засідання команд психолого – педагогічного супроводу  учнів з ООП за участі фахівців Свалявського інклюзивно – ресурсного центру: директорки  Свалявського ІРЦ  Вальо Жанни Георгіївни, практичної психологині – Мотиль Інни Іванівни. У школі організовано 5 інклюзивних класів, в яких навчаються 7 учнів з ООП. Відповідно для кожного здобувача/здобувачки є створені команди супроводу.

На засіданнях директорка Свалявського ІРЦ  Жанна Вальо звернула увагу на  правові та методичні підстави, а також зміни в організації інклюзивного навчання в закладах освіти, надала фахові поради для створення ІПР на порталі АС «Інклюзія» та визначення  реальних цілей з предметів, що є в переліку індивідуального плану. В обговореннях та постановці цілей на 2022/2023 н. р. активну участь брали і батьки учнів з ООП.

Адже злагоджена робота команди – це конкретні успіхи дитини у досягненні поставлених цілей!