Тиждень української мови та літератури

 

«Тиждень української мови та літератури»

 

  Листопад завітав у наші краї, прикрасив землю золотими килимами й останніми сонячними променями. Одним він подарував смуток і тугу за теплом, іншим радісні передчуття наближення зими.

 

  А в нашій затишній шкільній оселі цей місяць розпочався тижнем української мови та літератури. Учні 5-11 кл. старанно готувалися до різних заходів, тому програма вийшла насичена й цікава. І почалася вона традиційно з урочистої загальношкільної лінійки.

 У рамках тижня було проведено урок-презентацію «Літературні течії» для випускників школи( М. В. Данайканич). Ознайомлення з літературними угрупуваннями, напрямками й гуртками  допоможе учням не тільки орієнтуватися у літературному процесі ХІХ-ХХст., а й  успішно скласти ЗНО. Також старшокласники мали змогу переглянути фільм «Музеї Т.Г.Шевченка» (Лендел І.М.). Документальна стрічка знайомить глядачів з музеями, відкритими на честь Великого Кобзаря, рідкісними експонатами, що там зберігаються, розкриває таємниці Шевченкової біографії.

 Але найцікавіше, звісно ж, це конкурси, ігри й змагання. Між командами «Гучномовці» та «Юні патріоти», у яких взяли участь учні 6-8кл., було проведено інтелектуальну гру «Я знаю рідну мову» під керівництвом  Воронич Н.С .

 Родзинкою проведення тижня української мови та літератури став літературно-музичний  конкурс «Лине пісня українська» ( організатор Данайканич М.В.). Учні 5-11кл. презентували кращі зразки літературних пісень, що стали народними. Поезії Д.Павличка, А.Малишка, І.Франка, О.Кониського по-новому оживали у тремтливих дитячих голосах, знов і знов нагадуючи про витонченість і красу української мови. Найкращі виконавці були нагороджені почесними грамотами.

 Завершальним етапом тижня стали виставки літературних газет (5-11кл.) та  ілюстрацій до улюблених  літературних казок (5-6кл.).

 Тиждень української мови та літератури закінчився…Але хочеться, щоб у дитячих спогадах він залишився теплим і приємним. Нехай згадка про ці дні озивається в них словами:

 Ти, рідна мово, чиста як роса,

 Цілюща й невичерпна, як криниця.

 Святиня наша, гордість і краса,

Ти – розуму народного скарбниця!                        

 

No images found.