Профілактика правопорушень серед неповнолітніх

Завдання загальноосвітніх шкіл полягає не тільки в організації навчально – виховного  процесу, тобто у створенні умов для успішної передачі знань від учителя до учня, а й у вихованні всебічно розвиненої, гармонійної особистості з високими моральними цінностями.

Сьогодні в Україні спостерігається тенденція до збільшення проявів негативної поведінки серед дітей та молоді. На ряду несприятливих соціокультурних умов дитяче та підліткове середовище спрямоване на прилучення до нікотину, алкоголю, різних наркотичних речовин та ранніх статевих відносин, що різко погіршує стан фізичного та психічного здоров’я дітей. Гостро стоїть проблема і з масовим безробіттям дорослого  населення та трудовою міграцією за межі нашої країни, тому діти, які виховуються в таких сім’ях, стають соціальними сиротами.  Звичайно, що всі ці фактори сприяють росту безвідповідальної, девіантної та делінквентної поведінки. Це підтверджують і  результатисоціологічних досліджень проведених серед учнівської молоді.

Тому важливою ланкою у школі є рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх, головне завдання якої полягає у запобіганні, попередженні скоєння правопорушень учнями школи. Ефективну  роботу ради забезпечують різні спеціалісти із числа педагогічного колективу, представників шкільного самоврядування, дільничного міліціонера, представників батьківського комітету та соціального працівника. І завдяки злагодженій роботі ради профілактики, дирекції школи та виконкому сільської ради учнів Неліпинської ЗОШ І – ІІІ ст. на обліку у кримінальній міліції не має поспіль уже тривалий час. Але є сім'ї, які ведуть аморальний спосіб життя і батьки не займаються виховання власних дітей, а інколи навіть не забезпечують їм базових потреб у їжі, одязі та комфортних умов проживання. Особлива  увага звернена до таких учнів, адже вони є зоні ризику, бо  вплив середовища, одного з основних факторів виховання, важко переоцінити. За кожним вихованцем з «групи ризику» закріплено громадського наставника. Проте, будь – яка індивідуальна робота з дитиною не дасть бажаного результату, якщо не працювати і з батьками теж, адже все починається з родини. Виховання дитини лише школою та громадськими організаціями можна порівняти з будівництвом будинку на піску. Без міцного фундаменту будівля впаде. Так і без міцної сім'ї, де батьки власним позитивним прикладом виховують дітей, неможливо виховати свідомого громадянина з почуттям власної гідності, особистості підготовленої до самостійного життя.

 

Тому закликаємо батьків не залишатися осторонь виховання власних дітей. Адже ту любов і турботу, яку діти недоотримали у дитинстві,  не віддадуть і своїм власним.

 

Свалявського РВ з обслуговування
Свалявського та Воловецького районів
УМВС України Закарпатської області
лейтенант міліції
Лешенда Роман Іванович
066-150-54-40
 
Химинець М.В. – в.о. начальника служби у справах дітей 
2-12-08