Тиждень світової літератури

  Дайте  дитині  виявити  свою  дуже  і дуже елементарну творчість  -  вона в неї  буде  все  більше  і  більше  розвиватися; дайте  їй  матеріал, розвивайте  уявлення дитини - і її творчі сили будуть зміцнюватися.

Софія Русова

 

      Захоплива  подорож  у  світ   літератури  не  обмежується  тільки  уроками. Класні літературні заняття доповнюються позакласною  роботою, яка становить з ними єдину систему літературної освіти і проводиться за чітко наміченимпланом. Позакласна робота має різноманітні гнучкі форми, дає можливість задовольнити літературні потреби учнів різного віку і різних інтересів, індивідуально підійти до кожного учня, організувати його читаннятак, щоб зацікавити його,     виховати  в нього любов до літератури. Саме в позакласній  роботі  найбільш  виразно  виявляються  творчі  здібності дітейїх індивідуальні нахили й смаки, які треба обережно й дбайливо розвивати.  Тому в нашій школі набули популярності предметні тижні, які проходять за встановленим графіком.

 

З 6 квітня по 10 квітня 2015 р. в Неліпинській ЗОШ І-ІІІ ст.. проходив тиждень світової літератури. Учні мали можливість ближче доторкнутися до шедеврів світової літератури. Це був своєрідний  творчий звіт досягнень як вчителя, так і учнів. Протягом п’яти днів учні приймали участь у різних заходах та конкурсах, демонстрували творчі здібності та ерудицію.

 

Тиждень  розпочався оформленням виставки дитячих  робіт. Відомо, що малювання ілюстрацій до прочитаних книжок є доброю мотивацією  для подальшого читання. Саме така мета була поставлена вчителем  світової літератури  школи - Русин О.І .при організації  виставки-конкурсу малюнків «Читаємо,уявляємо,малюємо!» та випуску  стіннівок  учнями  старших класів. У цей день під керівництвом  Русин О.І. була проведена  літературна гра «Кращий знавець світової літератури».   Між собою змагалися 5-А  та 5-Б класи. Діти  приклали великі зусилля у змаганнях і дістали велике задоволення від гри.

 

У вівторок  відбулася зустріч у літературній вітальні на тему  «Мне имяМарина» (Трагізм життєвої і творчої долі Марини Цвєтаєвої), яку підготували учні 10 та 11 класів. Захід пройшов надзвичайно емоційно та піднесено. Відбулося цікаве знайомство з творчістю поетеси, її лірикою. Учні декламували поезії, передавали стан своєї душі, а також демонстрували свої вміння з риторики.

 

Середа пройшла під гаслом «Античність-колиска європейської літератури». У цей день учні 8 класу мали можливість переглянути кінофільм «Троя» за мотивами поеми Гомера «Іліада». Після перегляду фільму учні взяли участь в обговоренні, під час якого  висловлювали свої думки щодо бачення подій, відображених режисером.

 

У четвер найактивніші шанувальники світової літератури 6-А та 6-Б класів позмагалися у літературному КВК. Команди «Розумники» та «Поети» змагалися у різних конкурсах: розминка, конкурс капітанів, «Знавець літературних термінів», «Відшукай четверте зайве» та «Сім біографій-сім письменників». Перемогла, як завжди, дружба.

 

Останній день тижня  відзначився  проведенням  літературної гри  між учнями 7 класу. Все  пройшло  надзвичайно цікаво та весело.

 

Фіналом  тижня стала шкільна лінійка, на якій  були підведені підсумки спільної творчої роботи та відбулося нагородження.

           Фіналом  тижня стала шкільна лінійка, на якій  були підведені підсумки спільної творчої роботи та відбулося нагородження.