Різні можливості – рівні права

Під таким гаслом наша школа працює уже четвертий рік. Адже кожен із нас заслуговує на повагу, турботу, розуміння лише через те, що він чи вона є людиною. Особливо, якщо у когось є порушення зору, слуху, опорно – рухового апарату чи порушення розвитку головного мозку.

Інклюзивне суспільство, до якого прагне наша країна, якраз і передбачає забезпечення усіх прав особистості незалежно від її можливостей, а також особливу підтримку тим, хто її потребує. Інклюзія в освіті-  це не лише додаткові освітні послуги діткам з особливими освітніми потребами, а й можливість всім нам на практиці навчитися проявляти милосердя, людяність, терпимість, толерантність та повагу.

У Неліпинській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів у 2020-2021 навчальному році є 9 учнів з ООП, з них: 5 учнів навчаються інклюзивно, а 4 – на індивідуальній формі навчання. У школі створено 4 інклюзивні класи та 2 інклюзивні групи продовженого дня. Всі питання, що стосуються інклюзивного навчання, вирішуються командами психолого – педагогічного супроводу. Це створення індивідуальних програм розвитку для кожного учня, індивідуальних планів, індивідуальних розкладів занять, визначення  переліку для придбання  корекційних засобів навчання для проведення корекційно – розвиткових занять тощо. 

Завдяки фінансовій автономії Неліпинської ЗОШ І – ІІІ ступенів та грамотній фінансово – господарській діяльності дирекції школи, протягом 2019-2020 р.р. вдалося значно покращити матеріально – технічне та навчально – методичне  забезпечення закладу.

На придбання корекційних засобів навчання для дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних класах було виділено _57 590 гривень – кошти «Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми портебами».

Станом на 01.12.2020 р. коштами «інклюзивної субвенції» було закуплено:

  • ноутбук для вчителя –  21 600 гривень
  • планшет  учня – 7 300 гривень
  • інтерактивний глобус – 2 100 гривень
  • спортивний інвентар (шведська стінка, дошка Євмінова, масажний коврик, мат гімнастичний, дерев'яний балансир, коврики – пазли) –11 650 гривень
  • меблі  (робоче місце вчителя, стільці, безкаркасні меблі) –  8 600 гривень
  • методичні матеріали (магнітний конструктор, палички Кюізенера, мозаїки, пазли «Пори року», сортер  Форм) – 6 340 гривень.