Майстер-клас «Я це роблю так…»

У  літературі  є такі письменники, твори  яких залишаються  популярними  впродовж століть, занурюючи майбутні покоління читачів у невпинний струм завороження. Микола Гоголь є безперечно одним з таких літературних  довгожителів, чия проза продовжує дивувати, розважати  та провокувати всіх, хто підпадає під її чари. Твори великого митця надзвичайно філософські. Вони  допомагають  нам відчути, що у світі є щось дивне, що  не зникає з плином часу. «Шинель» - один з найвідоміших творів російської літератури. Але, на жаль, цю велику повість найчастіше сприймають як спробу Гоголя викрити соціальне зло. Однак  тут прихований набагато  глибший  зміст. Вона звернена до кожного з нас, і в алегоричній формі говорить про те, як гріх руйнує людську душу.

Саме це й спробували довести учні 9-А класу Неліпинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом зі своїм наставником Оксаною Іванівною Русин, вчителем зарубіжної літератури. І не просто довести, а за допомогою технології «перевернутого навчання».Ідея «перевернутого навчання» полягає в попередньому ознайомленні учнів удома з новим навчальним матеріалом за підручником чи відеоматеріалом,  а на уроці — коротким розбором проблемних моментів, закріпленням теоретичних знань і виробленням практичних навичок. Пропоноване «перевернуте навчання» передбачає відмову від таких прийомів як  фронтальне опитування, диктування конспектів, перегляд тривалих навчальних фільмів тощо. Натомість запроваджуються елементи педагогіки співробітництва: учитель виступає скоріше в ролі колеги й консультанта. Учні опановують навчальний матеріал значною мірою за допомогою самонавчання, що сприяє розвитку пізнавальної активності та самостійності, допомагає виділити більше часу для практики, ведення дискусії, розвитку критичного мислення.

Адже учень приходить на урок підготовленим.

Майстер-клас « Я це роблю так…» Оксани Іванівни відбувся 6 березня 2019 року. Учні отримали складену вчителем веб-карту з посиланням на текст повісті для опрацювання. Їм було запропоновано попередньо переглянути фільм за повістю, буктрейлер до твору та інше…в результаті учні дійшли висновку, що повість Гоголя «Шинель» не про бідного чиновника, знищеного  величезною державною машиною. Вона – про духовну ницість, в якій опинилося суспільство, що забуло Христа. Прикро, що більшість дослідників творчості Гоголя цього не бачать.