Учіть дитя не стусанами, а хорошими словами

Під таким гаслом відбувся тренінг для батьків у Неліпинській ЗОШ І-ІІІ ступенів 29 листопада.  Заняття з протидії насильству в сім’ї було організоване в рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства».

Метою тренінгу була профілактика жорстокого поводження батьків з дітьми та ознайомлення з методами створення сприятливих психологічних умов для виховання дитини в сім’ї. Адже більшість дітей асоціює слово «сім’я» з безпекою, комфортом і затишком. Але, нажаль, в деяких дітей асоціації діаметрально протилежні. Для них сім’я – небезпечне місце, оскільки вони є жертвами власних батьків.

Учасників заняття привітала директор школи Легеза Надія Василівна, яка побажала всім плідної праці та наголосила про важливості проблеми. Також виступила заступник директора з виховної роботи Полянчич Андріана Ярославівна, подякувала тим батькам, які прийшли на тренінг, продемонструвала відеоролик «Стоп насильству» та назвала причини, що провокують насильство над дитиною:

  • погана поведінка;
  • неуспішність в школі;
  • невиконання батьківських доручень;
  • власні гнів, стрес і роздратування.

Далі до роботи долучилася практичний психолог Скрипинець Мирослава Степанівна, яка і проводила заняття. Всі батьки активно працювали над виконанням вправ «Прояви насильства в сім’ї», «Портрет насильника», «Чи є насильство в моєму житті», а такі вправи як «Знайомство», «Правила роботи групи», «Очікування» допомогли ефективно організувати проведення тренінгу.

Завдання, які прозвучали на початку:

  • поінформувати про насильство, його види та форми прояву;
  • повідомити причини насильства в сім’ї і показати його наслідки;
  • ознайомити з нормативними документами щодо запобігання та протидії насильства;
  • формування мотивів позитивної міжособистості взаємодії батьків з дитиною, були досягнуті.

Час зустрічі пройшов у творчій атмосфері дуже швидко, чому дуже сприяв незвичний формат. Батьки та організатори тренінгу домовилися про проведення таких занять частіше, бо лише співпраця батьків і вчителів дає позитивний ефект у вихованні дітей. А чужих дітей не буває.