Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтера відзначили минулої середи у районному Будинку культури.

Волонтери є в кожній країні і завдяки їх безоплатним старанням реалізуються багато важливих для розвитку держави економічних та соціальних програм.

5 грудня в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Це свято засновано ООН з метою інформування населення країн про важливість і величезний внесок, який роблять ці добровольці.

Минулої середи у районному Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування праці людей, які займаються волонтерською діяльністю на Свалявщині. Бути волонтером – це відповідальна і важлива місія. Адже, незважаючи на вік та професії, вони допомагають та піклуються про людей похилого віку, одиноких громадян, інвалідів, збирають речі та продукти харчування, організовують акції щодо збору коштів на лікування хворих та допомагають нужденним вирішувати со-ціальні проблеми. За свої добрі справи не очікують винагороду чи користь, вони отримують подяку та вдячність від тих, кому надана допомога. В сучасних реаліях життя діяльність волонтерів дуже важлива і вона буде існувати доти, поки існує наша з вами потреба у тій чи іншій підтримці.

Заступник голови районної ради Клара Стегура від імені всього депутатського корпусу Свалявської районної ради вручила активістам волонтерського руху  грамоти та подарунки, побажала міцного здоров’я, добробуту, наснаги на добрі справи, родинного затишку та тепла, миру і благополуччя. Щоб кожний шляхетний вчинок одного волонтера спонукав до дії інших, а люди віддячили їм добром і повагою.

Колективні нагороди за розвиток та організацію волонтерського руху, вагомий внесок в організацію матеріальної та соціальної підтримки учасників ООС на Сході України та з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера  отримали: Керецьківська, Неліпинська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Свалявська гімназія, Свалявська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, Голубинська та Пасіцька загальноосвітні школи І-ІІ ступенів.

Особисту відзнаку вручено  методисту відділу  освіти РДА Оксані Пилипанинець. А от голову волонтерського руху „Пенсіонер” Павліну Мигович цього дня вшановували двічі: грамоти отримала і від районної ради, і  від Свалявської РДА.

В свою чергу керівник волонтерської організації „Пенсіонер” мовила слова вдячності  за підтримку та допомогу, а учасники художньої самодіяльності порадували гостей свята виступами.                   

 ВОЛОНТЕРИ   РАЙОНУ

Ідеологічною основою волонтерського руху є традиції безкорисливої допомоги

нужденним,розвиток  соціальної  активності,толерантності,навичок усвідомленості й активної побудови  власного життя.

В навчальних закладах району працює 18 волонтерських  загонів в які

залучено 160 учнів.

Напрямки діяльності волонтерських загонів:

1. Надання допомоги всім хто її потребує.

2. Соціальна допомога людям похилого віку у вирішені побутових проблем(робота по господарству).

3. Учать у проведені рейдів «Діти вулиці», «Урок».

4. Провітницька  робота серед молоді за програмою «Рівний-рівному».

5. Соціальна допомога дітям сиротам, малозабезпеченим, багатодітним сім'ям.

6. Профілактика  наркоманії, СНІДУ.

7. Організація благодійних акцій.

Програма діяльності волонтерських загонів.

1. Програма «Милосердя».

2. Програма «Телефон довіри».

3. Програма «Лідер».
4. Програма «Обери здоров'я».

В 2018 році учнями району зібрано овочів- фруктів для людей похилого віку на суму 40 тис. гривнів, які  соціальний захист доставив адресатам.

Під час проведення акції «Серце до серця» зібрано  6 тис.гривнів, в акції «Назустріч мрії» -8 тис. гривнів, для хворих  дітей району 200 тис. гривнів. За підсумками  акції «НазустрІч  мрії»  за минулий навчальний рік 10 шкіл  отримали подяки від  МІЖНАРОДНОГО  БЛАГОДІЙНОГО  ФОНДУ  «СИЛЬНІ  ДУХОМ»

Члени волонтерських  загонів та  учні шкіл  проводять акції « Чисте подвір'я», «Допомога  рідному місту», «Закарпаттю –чисте довкілля», «Посади дерево» та інші.

Учні міських шкіл виступають з концертом для людей похилого віку районного територіального  центру,допомагають одиноким пенсіонерам по господарству.

Учні  Свалявської  гімназії, Голубинської ЗОШ І-ІІ ступенів, Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3  є частими гостями даного центру.

Найкраще працюють волонтери  Свалявської гімназії(кер.В.Г.Туряниця, Н.Ю Загуменнова); Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів(кер.В.В.Андрела ,М.І. Дочинець);

Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ступенів(кер.Н.В.Легеза,  );Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенв № 3(кер. Т.В.Файт,  М.А.Суран);Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів(кер.В.М Пацан,В.В Гуйван); Голубинської ЗОШ І-ІІ ступенів(кер. В.М.Ряшко);Пасіцької ЗОШ І-ІІ ступенів(кер.І.І,Галас);

На день людей похилого віку 1 жовтня Керецьківська ЗОШ І-ІІІ ступенів передала пенсіонерам 34 мішки картоплі.

Волонтери  навчальних закладів району вдячні Грабар Е.В, начальнику відділу за сприяння в проведені акцій «Милосердя», «Назустріч мрії», «Серце до серця».

 Оксана Пилипаниець,  методист відділу освіти.