День батьківського самоврядування

Учителем школа стоїть …  ці слова Івана Франка знову зазвучали як афоризм  напередодні цьогорічного Дня працівника освіти. Широко цитували їх і в педколективі Неліпинської  ЗОШ  І-ІІІ ступенів, додаючи: “ а батьками – виховання “. Цей новий афоризм виражає думку кожного вчителя про те, що навчально-виховний процес – діяльність не самої лише школи , а спільна діяльність школи й сім’ї заради досягнення вищої мети – виховання повноцінного громадянина суспільства.

Школа – величезна спільнота з дітей, батьків та членів родини, якій потрібно дати раду. Сучасний директор  має бути господарем, який розумітиметься на речах, про які й не думав, що вони  в житті можуть знадобитися. Має бути педагогом, щоб спілкуватися з дітьми й розуміти їх. Психологом, бо батьків потрібно організовувати також. А ще директор є громадським діячем, особливо в селах, де громада згуртована навколо школи.  Школа завжди була центром життя, й директор – це та людина, яка робить школу цікавою та відмінною від інших. Саме таким сучасним директорм-менеджером і є Надія Василівна Легеза, яка очолює Неліпинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Останнім часом тут відбуваються зміни, які зауважують і учні, і батьки, і мешканці села Неліпина. Минулого року Надія Василівна  запланувала серію зустрічей з головами батьківських комітетів, під час яких виробили спільне бачення, стратегію розвитку нашого навчального закладу.. За цей час батьки побачили, що у школі щось змінюється  й ставали щоразу відкритішими – з’явилась довіра. Співпраця з батьками – це необхідний елемент життя школи. Саме тому напередодні професійного свята освітян  Надія Василівна запропонувала провести на базі  школи День батьківського самоврядування. На один день батькам неліпинських школярів випала нагода стати вчителями і проводити уроки в тих класах, де навчаються їхні діти. Далеко не всі батьки зголосилися взяти участь у цьому проекті. Проте знайшлося чимало тих, які охоче погодилися спробувати себе в ролі вчителя.  Серед них 

 М.Ю. Полончак, Т.Д. Грабар, М.В. Плоскіна, В.С. Добрянський, А.Ю. Фалес, А.М. Васько, В. М. Русин, Н. М. Прожегач та ще багато інших.  Відчувається, що батьки стають вимогливішими до школи та умов, у яких навчаються їхні діти: очікують, що дітям буде комфортно, безпечно, вони будуть захищені, доглянуті, навчені, виховані, в них буде цікавий день і вони пізнають щось нове.         

 До своїх нових обов’язків неліпинські батьки підійшли справді відповідально і творчо . Кожному хотілося справити хороше враження на своїх дітей та їх однолітків , продемонструвати свою компетентність та розуміння, зрештою, показати, що батьки і вчителі – не такі вже й різні люди. Допомогли в цьому консультації вчителів, шкільні підручники, Інтернет та власний життєвий досвід.

Переповнені новими враженнями, батьки-вчителі залюбки поділилися ними під час круглого столу, який організували після уроків. Багато з них зазначили, що , завдяки здобутому досвіду, переосмислили роль учителя і усвідомили її вагу в суспільстві. Інші зізналися, що лише тепер зрозуміли, наскільки складною і багатогранною є ця професія. Всі вони були вдячні дирекції школи за довіру – запрошення взяти участь у новому про-екті – Дні батьківського самоврядування – в рамках партнерства сімя – школа .

А директор школи Н.В.Легеза від імені всього вчительського колективу подякувала гостям за їхню роботу і висловила сподівання на те, що батьки й надалі активно співпрацюватимуть зі школою і долучатимуться до заходів такого формату .

Такою бачать співпрацю і батьки, і педагоги  Неліпинської школи: не має бути межі між шкільним і батьківським вихованням. Ми маємо співпрацювати, намагатися виховати громадянина України.

Заступник директора з виховної роботи

 Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 Андріана Ярославівна Полянчич