Міжнародний день рідної мови

21 лютого усі країни відзначали Міжнародний день рідної мови.

Урочисте святкування цієї дати відбулося і в Неліпинській ЗОШ І-ІІІ ст

Згідно з планом заходів, розробленим методистом відділу освіти Андрелою Л.В., у школі було проведено тематичні уроки, виховні години, на яких учні знайомилися з історією української мови, підвищували рівень мовної культури, обговорювали гострі питання про значення рідної мови та її місце серед інших мов світу.

Учитель української мови та літератури Воронич Н.С разом з учнями-старшокласниками підготувала урочисту лінійку, присвячену Міжнародному дню рідної мови. Вона розповіла історію виникнення свята і коли його почали відзначати в Україні. Учні декламувавли вірші й співали пісні.

Бібліотекар школи Плоскіна Г.М. оформила тематичну книжково-ілюстраційну виставку, на якій учні мали змогу ознайомитися із словниками, художньою та публіцистичною літературою.

Виставку малюнків під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Миговича Є.М. презенетували учні 5-6 класів.

Урок-презентацію для учнів 9-11 класів підготувала учитель української мови та літератури Лендел І.М. Вона розповіла про видатних мовознавців та їхній вклад у формування й розвиток сучасної української літературної мови.

За участю учнів старшої ланки проведено конкурс читців поетичних творів на тему «В серці ніжну і погідну збережу я мову рідну». Учасники читали поезії з особливим трепетом та натхненням. Тут панувала доброзичлива атмосфера.

Родзинкою заходів став конкурс української пісні на тему «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата» (організатори заходу – учитель української мови та літератури Данайканич М.В. та вчитель музичного мистецтва Кметі Г.К.). Особливо зворушливо звучали пісні про єдність родини, красу і велич України. А пісня групи Океан Ельзи «Не твоя війна», яку підготували учні 11 класу, розчулила не тільки слухачів, а й членів журі.

Про підсумки проведення заходів було оголошено на лінійці. Директор школи Легеза Надія Василівна вручила переможцям конкурсів грамоти й призи.

Свято Міжнародного дня рідної мови стало вагомою подією в житті Неліпинської ЗОШ. Приємні враження та яскраві спогади залишаться в пам'яті участників заходів надовго.