5 заповідей для учнів та їхніх батьків

Мабуть кожні батьки хвилюються через те наскільки успішним буде навчання їх чада у школі. Не має значення, чи пішла дитина перший раз до школи, чи вже навчається, батьки повинні завжди брати участь у процесі навчання дитини. Вони повинні бути відкритими до зауважень вчителя, та чуйними до дитини. Для того, аби у дітей не було проблем у школі батькам разом із вчителями необхідно з перших класів навчити дитину основним правилам поводження у школі та на уроках. Ось основні з них:

1. Дитина повинна вміти на уроці не відволікатися й уважно слухати вчителя. Погодьтеся, якщо дитина розмовляє з сусідом під час пояснення навчального матеріалу, то мало хто залишить цей факт без уваги. У цей момент учень збиваєте вчителя, а іншим дітям заважає зосередитися на поясненні, не кажучи вже про те, що дитина сама втрачає важливу інформацію. У подібній ситуації правильним буде підійти до вчителя після уроку і вибачитися.

2. Важливо пояснити дитині, щоб вона не соромилася звернутися за допомогою до педагога, якщо вона не до кінця розібралася в учбовому матеріалі. Дитина повинна усвідомити, що немає нічого ганебного в тому, щоб показати, що, їй щось не зрозуміло, тим більше, що тим самим вона демонструє зацікавленість в отриманні нових знань. Гірше буде, якщо учень не засвоїть базових понять, це призведе до того, що нерозуміння предмета буде рости як сніжний ком і розплутати цей клубок провалів у знаннях буде з часом дуже складно.

3. Не зловживайте довірою вчителя. При чому це стосується як учнів так і батьків. Придумуючи щораз нову причину, чому не вивчив урок, учень ризикує уславитися брехуном і втратити повагу і довіру вчителя. Трапляється, що і батьки можуть говорити не усю правду вчителеві, наприклад про те, чому дитина не прийшла до школи. Звісно краще завжди говорити правду адже, краще гірка правда, ніж солодка брехня.

4. Учень повинен намагатися сумлінно виконувати шкільні вимоги. Зриваючи урок, або пропускаючи заняття, дитина ризикує серйозно ускладнити своє шкільне життя. Подібну поведінку вчитель може розцінити, як оголошення війни, і хто вийде з цього протистояння переможцем, гадати не варто.

5. Не забувайте, що вчитель теж людина. У вчителя як у всіх можуть бути неприємності або боліти голова. Ставтеся до викладача з розумінням, адже Ваш вчитель теж може бути чиєюсь мамою чи бабусею. Уявіть, що Вашим близьким кожен день хтось на роботі псує настрій.

Як бачимо, успішне навчання у школі залежить не лише від дітей, а й від батьків.
Батькам варто, час від часу навідуватися в школу, а якщо такої можливості немає, то попросити дозволу по телефону цікавитися успіхами свого чада. Необхідно також особисто познайомитися з викладачами своєї дитини. З тим учнем, за якого хвилюються батьки, педагог навряд чи стане конфліктувати. А гарні відносини учня та його батьків з вчителями - це вже половина успіху.

Сподіваємося, що наведені вище поради допоможуть Вам та Вашим дітям у навчанні, а воно в свою чергу буде в радість як школярам, так їх батькам.