Фізичні властивості води

              Фізичні властивості води

 

  

     Досліджувати воду дуже цікаво, адже вода – це те, без чого б не було життя на Землі . Є безліч фактів про воду, а я вирішила досліджувати її фізичні властивості.

    Чиста вода — безбарвна  прозора  рідина, без запаху і смаку. На Землі вода існує в трьох агрегатних станах — твердому, рідкому та газоподібному. Я дослідила, що за нормального атмосферного тиску при 0°С вона замерзає і перетворюється у лід, а при 100°С — кипить, перетворюючись у пару. У газоподібному стані вода існує і за нижчої температури, навіть нижче 0°С. Тому лід і сніг теж поступово випаровуються.

    У рідкому стані вода практично не стискається, при замерзанні розширюється на 1/11 від свого об'єму.

    Найбільшу густину вода має при +4°С. Масу 1 см³ чистої води при цій температурі прийняли за одиницю і назвали грамом (сучасне визначення грама основане на точнішому еталоні). На відміну від інших рідин, вода при охолодженні від + 4 до 0°С розширюється. Тому лід легший від води (на 8 %) і не тоне у ній. Завдяки цьому, а також малій теплопровідності шар льоду захищає глибокі водойми від промерзання до дна, і цим забезпечується у них життя.  

   Потрійна точка води, тобто умови, за яких одночасно у рівноважному стані можуть співіснувати вода, лід та пара, реалізується при температурі 0,01 °C і тиску 611,73 Па. Значення 0,01 °C точне — на ньому основане визначення одиниці вимірювання температури в Міжнародній системі (СІ), кельвіна.   

        Вода характеризується великою питомою теплоємністю, що  дорівнює за означенням калорії 1 кал/г-град. Завдяки цьому  температура океанів і морів змінюється досить повільно, і цим  регулюється температура на поверхні земної кори. Цим  пояснюється також те, що клімат на островах рівномірніший, ніж  на материках.

 

Феделеш Марія (учениця 8-А)