Обласний семінар-практикум з географії на базі Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

      Вже стало доброю традицією зустрічати гостей в нашій школі, адже це одна з найсучасніших шкіл Закарпаття. У минулому навчальному році на базі Неліпинської школи відбувся обласний семінар хіміків, який запам’ятався всім присутнім своїм  креативом  та неперевершеним  професіоналізмом  вчительки хімії Легези Ельвіри Василівни. Не став винятком і цей навчальний рік: до нас завітали на цей раз фахівці в галузі географії.До цього дня готувалися  ретельно всі: і вчителі, й діти. Цього разу господинею заходів, що мали відбутися в нашій школі, була Легеза Надія Василівна, яка є не лише чудовим керівником,а й вчителем географії – спеціалістом своєї справи.

      21 квітня 2015 року Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти (методист Глюдзик Г.Б.) проведено обласний науково-практичний семінар «Актуальні питання апробації підручників з географії для 6-го класу» для керівників районних(міських) методичних об’єднань вчителів географії та педагогічних працівників області, які згідно з наказом Міністерства освіти і науки України задіяні в апробації підручників з географії.

      Традиційно учасників обласного науково-практичного семінару привітала  начальник відділу освіти Свалявської районної держадміністрації ГРАБАР ЕДІТА ВАСИЛІВНА, яка презентувала присутнім освіту Свалявщини. На семінарі були  присутні завідувачка РМК ПРИХОДЬКО ЕЛЬВІРА СТЕПАНІВНА та методист відділу освіти СКРИП ВАЛЕНТИНА ВОЛОДИМИРІВНА.

      З презентацією портфоліо методичного об’єднання вчителів географії Свалявського району виступила керівник методичного об’єднання вчителів географії району ЛІЗАНЕЦЬ ЛАРИСА ІВАНІВНА.

      Зі словами привітання до учасників звернулася і директор Неліпинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ЛЕГЕЗА НАДІЯ ВАСИЛІВНА, презентувавши присутнім систему роботи  навчального закладу.  Вона  сказала, що  педагогічний колектив Неліпинської школи - це одне величезне людське серце, яке б'ється, живе і працює, тому що в ньому  нестримно горить вогонь безмірної любові до дітей, до своєї справи, другого рідного дому –  школи.

      Позитивні емоції учасники семінару отримали від привітання молодших школярів.

      Глибше і ширше розкрити тематику семінару і реалізувати його практичну складову допоміг проведений директором школи, вчителем географії, відкритий урок у 6 класі «Природні комплекси. Географічна оболонка». Надія Василівна наголосила на перевагах та недоліках одного з апробованих підручників авторів Г.Уварової та В.Пестушко, при цьому вміло створила атмосферу співпраці між учнями різного рівня навченості географії. Вона зацікавлювала, знаходила індивідуальний підхід до кожного школяра, акцентувала увагу учнів на значенні географічних знань у вивченні інших предметів і навпаки. На уроці присутні ознайомилися з підготовленими учнями міні-проектами та дослідженнями.

      Робота семінару продовжилася проведенням круглого столу «Актуальні питання апробації підручників з географії для 6-го класу». Наукове підґрунтя семінару забезпечив виступ доцента кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій ЗІППО, кандидата біологічних наук ГРАБОВСЬКОГО О.В. та доцента кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО, кандидата фізико-математичних дисциплін ГРАБОВСЬКОЇ Т.І.

      В обговоренні даної теми брали участь КІКАЛО Т.В. - учитель Березниківської ЗОШ І-ІІІ ст. Свалявського району,РЯШКО В.М. - учитель географії Голубинської ЗОШ І-ІІІ ст. Свалявського району, БІЛАНИН Ж.В.,-учитель географії Мукачівської гімназії, РЯБІКОВА О.А.- учитель географії ЗОШ І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням англійської мови м. Берегова.

      У ході семінару учасники виробили основні критерії, згідно з якими оцінювалися як позитивні риси, так і недоопрацьовані сторони підручників з географії.

      Цікавою для учасників семінару стала екскурсія по школі. Гості були приємно вражені просторими обладнаними навчальними кабінетами, охайними рекреаціями, озелененням приміщень. 

 

Ірина ЛЕНДЕЛ,

заступник директора

з навчальноїроботиНеліпинської ЗОШ І-ІІІ ст.