Портфоліо шкільного бібліотекаря

Плоскіна  Ганна  Миронівна. Народилася 16.12.1974 року в с. Неліпино, Свалявського району, Закарпатської області. Освіта : вища. Закінчила Ужгородський  національний університет за спеціальністю «Українська мова та література», а також Ужгородський коледж культури та мистецтв за спеціальністю «Бібліотечна справа».

В Неліпинській шкільній бібліотеці працює від 2014 року.                                                  Проблемна тема:  «Популяризація української книги. Формування інформаційної культури та бібліотечно - бібліографічне навчання».

Завдання: володіти вмінням через книгу формувати творчу особистість учня, залучати до інформаційної діяльності.

Інформаційні потреби вивчаються методами: анкетування,спостереження, аналіз читацьких формулярів, індивідуальна бесіда, опитування.

Життєве кредо: «Працювати, знаходити спокій у праці, ні в чому іншому його не знайти, впевнено йти до поставленої  мети».

Творче кредо: « Людина , це підсумок прочитаного. Дитина, яка свого часу не зустрілася з доброю книгою не стане в майбутньому особистістю» (М. Слабошпицький).

Мета: «Самовдосконалення через пізнання нового». 

Неліпинська шкільна бібліотека обслуговує 360 користувачів.

Книжковий фонд складає 8 134 примірники.

Окремо виділена  довідкова  і методична  література.

Організовано такі книжкові  виставки: «Барви рідного слова», «Великий поет України», «У світі казок»,  «Юним історикам», «Письменники Закарпаття», «У світі прекрасного», «Виховуємо громадянина», «Україна в часи репресій», «Світоч української культури», «Співачка досвітніх вогнів», «Книга – джерело знань»,  «Україна – єдина  країна», «Наші захисники».       

         Бібліотека працює в тісному зв’язку з педагогічним колективом та батьками, виховує в учнів культуру читання.

Глибокому розкриттю книжкового фонду сприяють: абетковий каталог, картотека нових надходжень, картотека підручників, які дають можливість у повному обсязі знайти  потрібну інформацію. Створюємо інформаційні та рекомендаційні списки літератури. Учні ведуть щоденники прочитаних книг, створюється папка «Відгуків на прочитані книги», оформлені тематичні полички «Довідкове бюро читача», «На хвилинку зупинись, нові книги подивись».

Актуальним питанням роботи нашої бібліотеки є виховання інформаційної культури учнів. Щоб навчити школярів правильно працювати з книгою, умінню шукати змістовну інформацію, користуватися довідковою літературою – проводимо екскурсії до бібліотеки для першокласників,  бесіди, бібліотечні уроки, вікторини, літературні огляди «Тут живуть книги», «Твоя перша книжка», «Кожному підручнику довге життя», «Знай і ти, як книгу берегти», «Словник – інструмент пізнання світу».

       У нашій школі щорічно проводиться Тиждень дитячої та юнацької книги. Учні 3- 4 класів були учасниками літературних вікторин «У чарівному  світі казки», «Моя країна  –Україна» та конкурсу малюнків «Народні символи України», «Мої улюблені герої».       

      Проведено тематичну бесіду «Про що розповідає наш державний прапор» для учнів 5- 6 класів, інформаційну годину «Книги – кораблі думок» та літературну вікторину «Подорож сторінками улюблених книжок», усний журнал «Звичаї та обряди українського народу, державні та народні символи України» (7- 8кл). За участі учнів 10 класу проведений  літературний огляд «Жіночі голоси у вітчизняній літературі» за творчістю Лесі Українки  та  Ліни Костенко, читацька конференція «Материнство у творчості  Б. Олійника» (9 –11кл), а також інформаційна година присвячена до дня визволення Закарпаття від фашистів «Мій край - моя історія».