Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2019

Бібліотека  НУШ – простір для освітніх можливостей кожного учня

Шкільна бібліотека є фундаментом освіти і самоосвіти, берегинею людських знань – це не тільки зібрання книг, але й місце, де зустрічаються діти й підлітки, вчителі й батьки. Тому важливе завдання сьогодення – удосконалити її, та зробити привабливою для молоді. Бібліотека відіграє важливу роль у формуванні творчої, працелюбної особистості, розвитку в неї індивідуальних здібностей і талантів, забезпечення умов їхньої самореалізації, духовного самовдосконалення, формування вмінь міжособистісного спілкування. Вона здійсноє  бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів для засвоєння всіх напрямів навчально-виховного процесу як програмних, так і позапрограмних вимог.

Одним з головних завдань бібліотеки є виховання в учнів інформаційної культури читання, вміння користуватися бібліотекою, формування в учнів потреби в систематичному читанні літератури, яка сприяє розвитку творчої думки, пізнавальних інтересів і здібностей.

Актуальним питанням роботи нашої бібліотеки є виховання інформаційної культури учнів. Щоб навчити школярів правильно працювати з книгою, умінню шукати змістовну інформацію, користуватися довідковою літературою – проводимо екскурсії до бібліотеки для першокласників, бесіди, бібліотечні уроки, вікторини, літературні огляди «Тут живуть книги», «Твоя перша книжка», «Кожному підручнику довге життя», «Знай і ти, як книгу берегти», конкурс «Кращий відгук на прочитану книгу».

З метою залучення дітей до читання, у нашій школі щорічно проводиться Тиждень дитячої та юнацької книги. Учні 3- 4 класів були учасниками літературних вікторин «У чарівному світі казки», «Моя країна - Україна» та конкурсу малюнків  «Бібліотека очима дітей», « Мої улюблені герої».       

Проведено інформаційну годину « Золото добувають із землі, а знання із книжок» та літературну вікторину «Подорож сторінками  улюблених книг», усний журнал «Цей дивний світ бібліотеки», тематичну дискусію «Поезія й пісня – великі дві сили», оформлено тематичну поличку «Книга –джерело знань».